برنامه ی دسترسی به منابع کتابخانه ی ملی ایران برای موبایل

نسخه نرم افزار موبایل کتابشناسی سازمان اسناد و کتابخانه ملی براساس سیستم عامل آندروید طراحی شده و قابل استفاده برای تمامی افراد است. این نرم افزار امکان جستجو در بانک کتابشناسی کتابخانه ملی را فراهم می کند و نخستین بار است که در ایران نرم افزارهای سیستم موبایل، در حوزه کتابخانه ها عرضه می شوند.

مهم ترین ویژگی این نرم افزار در دسترس بودن همیشگی آن است و کاربران می توانند از خدمات کتابخانه ملی در هر لحظه و هر نقطه مکانی استفاده کنند.

طراحی نرم افزار به گونه ای است که برای سیستم های عامل موبایل ( اندروید ) نوشته شده است و کاربر می تواند پس از دریافت نرم افزارمربوط و دانلود آن بر روی موبایل خود به راحتی از آن استفاده کند.
نسخه اصلی نرم افزار یک فایل اجرایی است که به راحتی قابل نصب بر روی موبایل و یا تبلت بوده و تنها لازم است کاربران به اینترنت متصل شوند.
در نسخه نخست نرم افزار تنها قابلیت جستجوی منابع اطلاعاتی موجود در کتابخانه ملی وجود دارد، ولی در مراحل بعدی مطالعه درخصوص خدمات کاربران عضو (مانند رزرو، امانت، تمدید)، معرفی کتاب، نقد ها، نظرها و غیره... ادامه خواهد یافت.
نخستین نسخه موبایل، در کتابخانه ملی کنگره بر روی سیستم عامل آیفون ارائه شد. پس از آن کتابخانه بریتانیا ( British Library )بود و سومین نرم افزار، مربوط به کتابخانه ملی ایران است که برای نخستین بار در دنیا، بر روی سیستم عامل اندروید ارائه شده است.
نرم افزار موبایل کتابشناسی سازمان اسناد و کتابخانه ملی رایگان است. یک فایل APK است که به راحتی قابل نصب بر روی موبایل و یا تبلت است اما لازمه آن اتصال به اینترنت است.

 

حجم فایل حدود 5.5مگابایت است

برای دانلود اینجا را کلیک کنید 

 

 

/ 0 نظر / 12 بازدید