نویسنده : فرزاد سلیمی فر Farzad Salimifar - ساعت ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱٢
 

برای مترجمان تازه کار و دانشجویان مشتاق ورود به دنیای ترجمه ی کتاب شاید حالتی بدتر از این نباشد که کتابی را ترجمه کنند و بعدا متوجه شوند که آن کتاب قبلا ترجمه شده است!واقعا حس بدی است!

یکی از راهای مطلع شدن از این قضیه جست و جوی منابع کتابخانه ی ملی ایران است چراکه بر اساس قانون جمهوری اسلامی ایران هر کتابی که تالیف یا ترجمه می شود الزاما باید نسخه ای از آن توسط ناشر به کتابخانه ی ملی فرستاده شود.در ادامه برنامه ی موبایلی به شما معرفی می شود که توسط کتابخانه ی ملی ایران ساخته شده و امکان دسترسی به منابع کتاب ها و جست و جو های پیشرفته را برای شما فراهم می آورد.

البته دوستانی که گوشی مناسب این برنامه را ندارند می توانند مستقیما از سایت کتابخانه ی ملی ایران استفاده کنند. 

در ادامه ی مطلب توضیحات و لینک دانلود آورده می شود 


نسخه نرم افزار موبایل کتابشناسی سازمان اسناد و کتابخانه ملی براساس سیستم عامل آندروید طراحی شده و قابل استفاده برای تمامی افراد است. این نرم افزار امکان جستجو در بانک کتابشناسی کتابخانه ملی را فراهم می کند و نخستین بار است که در ایران نرم افزارهای سیستم موبایل، در حوزه کتابخانه ها عرضه می شوند.

مهم ترین ویژگی این نرم افزار در دسترس بودن همیشگی آن است و کاربران می توانند از خدمات کتابخانه ملی در هر لحظه و هر نقطه مکانی استفاده کنند.

طراحی نرم افزار به گونه ای است که برای سیستم های عامل موبایل ( اندروید ) نوشته شده است و کاربر می تواند پس از دریافت نرم افزارمربوط و دانلود آن بر روی موبایل خود به راحتی از آن استفاده کند.
نسخه اصلی نرم افزار یک فایل اجرایی است که به راحتی قابل نصب بر روی موبایل و یا تبلت بوده و تنها لازم است کاربران به اینترنت متصل شوند.
در نسخه نخست نرم افزار تنها قابلیت جستجوی منابع اطلاعاتی موجود در کتابخانه ملی وجود دارد، ولی در مراحل بعدی مطالعه درخصوص خدمات کاربران عضو (مانند رزرو، امانت، تمدید)، معرفی کتاب، نقد ها، نظرها و غیره... ادامه خواهد یافت.
نخستین نسخه موبایل، در کتابخانه ملی کنگره بر روی سیستم عامل آیفون ارائه شد. پس از آن کتابخانه بریتانیا ( British Library )بود و سومین نرم افزار، مربوط به کتابخانه ملی ایران است که برای نخستین بار در دنیا، بر روی سیستم عامل اندروید ارائه شده است.
نرم افزار موبایل کتابشناسی سازمان اسناد و کتابخانه ملی رایگان است. یک فایل APK است که به راحتی قابل نصب بر روی موبایل و یا تبلت است اما لازمه آن اتصال به اینترنت است.

 

حجم فایل حدود 5.5مگابایت است

برای دانلود اینجا را کلیک کنید